دانلود(تعريف طلاق)

تحقيق متشکل از 5 صفحه ، در قالب word قابل ويرايش و اماده پرينت بخشی از محتوا :: طلاق تنها حلال ناخوشايندي است كه به زندگي مشترك زوجين پايان مي دهد . اين مساله علل و عوامل مختلفي دارد كه در اين نوشتار به آن مي پردازيم . : طلاق يعني جدائي .طلاق احساس بتحقيق تعريف طلاق|31016235|atv50685665|اِی تی
با سلام و درود خدمت خدمت شما پژوهشگر عزیز در این مطلب از سایت فایل با عنوان تعريف طلاق هم اکنون آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب مراجعه نمایید .

تحقيق
متشکل از 5 صفحه ، در قالب word قابل ويرايش و اماده پرينت

بخشی از محتوا ::
طلاق تنها حلال ناخوشايندي است كه به زندگي مشترك زوجين پايان مي دهد . اين مساله علل و عوامل مختلفي دارد كه در اين نوشتار به آن مي پردازيم .
:
طلاق يعني جدائي .طلاق احساس باخت و بازنده بودن در ارتباط زناشوئي است و اين احساس ناخوشايند ي است كه زن و مرد براي خروج از آن تصميم به جدائي مي گيرند . طلاق يك واقعه نيست بلكه فرآيندي است كه طي سال يا ساليان متمادي بين زن وشوهر شكل مي گيرد وبا رسيدن به مرحله حاد و جدائي پايان مي پذيرد .
علل وعوامل طلاق در جامعه :
عوامل متعددي باعث طلاق مي شود كه ما ابتدا آنها را به دو دسته تقسيم مي كنيم :
1 - علل طلاق در جوامع سنتي
2- علل طلاق در جوامع صنعتي
الف - علل طلاق در جوامع سنتي
مسائل ومشكلات مالي
اعتياد
وجود همسر جديد
خشونت و بد رفتاري مردان (و عدم تحمل خشونت مثل گذشته توسط زنان )
دخالت هاي ديگران
ب- علل طلاق در جوامع صنعتي
۱- عدم تعلق خاطر زن ومرد به همديگر. در اينحالت زن و مرد احساس مي كنند ديگر از نظر عاطفي و روحي نمي توانند به همسر خود كمكي كنند يا كمكي بگيرند .
۲- افزايش آگاهي زنان از حقوق خود.
۳- اختلاف سليقه بين زوجين .
۴- عدم تحمل خشونت مثل گذشته توسط زنان
۵- بهم ريختگي و نابساماني روابط خانوادگي و عدم انسجام خانواده (قبلا افراد با فاميل ،همسايه ويا با هم طايفه يا با هم محله خود ازدواج مي كردند و ازدواج با تمهيدات خاص و تحت نظارت خانواده بود ولي اكنون افراد تابع خانواده نيستند و فردگرائي توسعه يافته است و اين امر يكي از علل افزايش طلاق است ). .
۶-عامل اقتصادي(الف . زن و مرد خواهان استقلال مالي اند و در نتيجه در اين حالت همكاري و هماهنگي بين آنها كم مي شود.ب- استقلال مالي زنان باعث عدم اتكاي آنان به شوهرانشان مي شود + خشونت تاريخي مردان عليه زنان و عدم تحمل خشونت توسط زنان مثل گذشته و در نتيجه طلاق . ج- مشكلات اقتصادي + تورم + چندشغلي بودن افراد + دور از هم بودن =عدم ارضاي نيازهاي عاطفي همديگر =