دانلود(تعريف علم اقتصاد)

تحقيق متشکل از 13 صفحه ، در قالب word قابل ويرايش و اماده پرينت بخشی از محتوا :: وظيفه علم اقتصاد اين است که نشان دهد چگونه مي‌توان کالايي را جهت ارضاء احتياجات و نيازهاي انساني به بهترين وجه و با کمترين هزينه، توليد نمود به علاوه چگونگي توزيع و مصرفتحقيق تعريف علم اقتصاد|31013763|atv50685665|اِی تی
با سلام و درود خدمت خدمت شما پژوهشگر عزیز در این مطلب از سایت فایل با عنوان تعريف علم اقتصاد هم اکنون آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب مراجعه نمایید .

تحقيق
متشکل از 13 صفحه ، در قالب word قابل ويرايش و اماده پرينت

بخشی از محتوا ::
وظيفه علم اقتصاد اين است که نشان دهد چگونه مي‌توان کالايي را جهت ارضاء احتياجات و نيازهاي انساني به بهترين وجه و با کمترين هزينه، توليد نمود به علاوه چگونگي توزيع و مصرف اين کالاها را نيز مشخص مي‌کند. بدين سبب است که آلفرد مارشال يکي از اقتصاددانان مي‌گويد که علم اقتصاد، علم بررسي رفتار انسان در زندگي روزمره‌اش مي‌باشد چون فعاليت‌هاي مربوط به توليد، توزيع و مصرف کالا، فعاليت‌هاي روزمره انساني محسوب مي‌شود.
بطور خلاصه مي‌توان گفت که اقتصاد، علم مربوط به بررسي چگونگي توليد، توزيع و مصرف کالاها و همچنين علم مربوط به بررسي نتايج اين گونه فعاليتها است.
تعاريف متعدد ديگري از علم اقتصاد وجود دارد که چند مورد از آن را ارائه مي‌کنيم:
1- علم اقتصاد علمي است که مبادلات بين انسان را با و يا بدون پول مورد بررسي قرار مي‌دهد.
2- علم اقتصاد علم بررسي ثروت ا ست.
3- علم اتقصاد، علمي است که هدف آن مطالعه را بهزيستي انسان است.
4- علم اقتصاد دانشي است که پديده‌هاي اقتصادي را تفسير و روابط آنها را با يکديگر تعيين مي‌نمايد (آيت الله باقر صدر).


تقاضا، عرضه و قيمت تعادل در بازار
يکي از سوالات اساسي که در اقتصاد مطرح مي‌شود اين است که چگونه قيمت کالاها و عوامل توليد تعيين مي‌گردد. چرا برخي از آنها ارزان و بعضي ديگر گران هستند. براي ساده کردن موضوع، چگونگي تعيين قيمت کالاها را مورد بررسي قرار مي‌دهيم. اين تحليل را مي‌توان در مورد قيمت عوامل توليد نيز کم و بيش به کار گرفت.

مسائل اساسي اقتصادي
هر نظام اقتصادي بايد قادر باشد به سه سئوال اساسي دهد. اين سه سئوال که به مسائل سه گانه اقتصادي مشهور است عبارتند ا ز:
الف – چه کالاهايي بايد توليد شود و به چه مقدار؟